Opcje przeglądania

Obrazy malowane na szkle abstrakcyjne 

ABSTRAKCJA

Gustowne urządzenie mieszkania może wydawać się łatwym zadaniem – wystarczy dopasować do siebie wszystkie elementy tak, aby się nam po prostu podobały. Należy jednak pamiętać, że ważne są nie tylko meble, ale także dodatki. To w końcu one przyciągają wzrok i wskazują na prawdziwy gust właściciela. Niezależnie od tego, jakie pomieszczenie mamy zamiar urządzić, obraz abstrakcyjny do salonu może być dobrym rozwiązaniem, które uatrakcyjni wygląd naszego lokum.

Obrazy na szkle abstrakcja – łatwe w utrzymaniu i estetyczne

Podczas wybierania elementów wystroju wnętrz zazwyczaj kierujemy się głównie kwestiami estetycznymi. Nie ma w tym oczywiście nic złego – w końcu ma to być ozdoba. Warto jednak zastanowić się nad kwestiami nieco bardziej praktycznymi, na przykład czyszczeniem. Na każdej powierzchni w domu osadzają się zabrudzenia. Oczywiście na sprzętach, które są aktywnie użytkowane na co dzień, jest ich więcej niż na „zwykłych” elementach dekoracyjnych. Powód jest prosty – zachlapanie zasłon winem czy zabrudzenie ich czekoladą zdarza się znacznie rzadziej niż dzieje się to np. w przypadku obrusu. Nie zmienia to jednak faktu, że codziennie w powietrzu wirują mikroskopijne cząsteczki kurzu, które osiądą nawet tam, gdzie nie sięgnie dziecko. Teoretycznie nie widać ich na pierwszy rzut oka, jednak może to być zwodnicze. Kumulują się one i, o ile w początkowej fazie można się ich pozbyć dość nieinwazyjnie – przy pomocy zwykłej zmiotki, o tyle po pewnym czasie jest to już niemożliwe i konieczne jest skorzystanie z innych środków. Abstrakcja grafika na szkle jest więc doskonałym rozwiązaniem dla osób, które lubią przedmioty łatwe w utrzymaniu w czystości. Do czyszczenia tej ozdoby wystarczy zwilżona ściereczka. Jeśli jednak brud jest nieco bardziej uciążliwy, można skorzystać z łagodnego detergentu. Oprócz tego wykorzystane najwyższej jakości szkło jest bezpieczne – nawet w przypadku uszkodzenia rozsypuje się na małe kawałki, dzięki czemu ryzyko skaleczenia jest niewielkie.

Obraz na szkle abstrakcja – idealny dodatek do każdego wystroju

Obrazy abstrakcyjne na szkle posiadają wiele cech, które sprawiają, że są atrakcyjnym dodatkiem do każdego wnętrza. Zacznijmy jednak od salonu. W tym pomieszczeniu zazwyczaj spędzamy dużo czasu. Odpoczywamy w nim po całodziennej pracy, jak i urządzamy spotkania towarzyskie. Jest ono świadkiem świąt i typowych niedzielnych obiadów. Obraz na szkle doskonale sprawdzi się tu jako przedmiot, na którym można skupić wzrok. Będzie też świetnym tematem do small talku. Doskonale sprawdzi się więc jako zapełnienie pustej przestrzeni na ścianie. Nieco podobną funkcję może spełnić w gabinecie lub poczekalni biura. Odpowiednio dobrana dekoracja może stanowić intrygujący szczegół, którym przyciągniemy wzrok kontrahentów lub klientów. Obraz na szkle będzie także idealnym uzupełnieniem wystroju łazienki. Ze względu na panującą tam wilgotność nie można w niej umieścić tradycyjnych obrazów. Jeśliw tym pomieszczeniu okna, można zapomnieć także o roślinach. Obraz na szkle będzie więc kolorowym dodatkiem, który umili kąpiel. Zatem dzięki swoim walorom estetycznym oraz trwałości, obrazy na szkle doskonale sprawdzą się w wielu różnych pomieszczeniach:

  • w salonach,

  • w pokojach dziecięcych,

  • w sypialniach,

  • w korytarzach,

  • w kuchniach,

  • w gabinetach i biurach.

Abstrakcja na ścianę – obrazy na lata

Prezentowane tu obrazy na szkle – abstrakcja – doskonale sprawdzą się jako ozdoba w każdym domu. Dzieje się tak nie tylko ze względu na ich niezaprzeczalne walory estetyczne, ale również technikę, w jakiej zostały wykonane. Popularne w polskich domach obrazy malowane na płótnie lub papierze mają tendencję do blaknięcia oraz łatwo ulegają zniszczeniu. Mogą również wymagać specjalistycznych metod czyszczenia. Obrazy na szkle są w dużej mierze wolne od tych wad. Specjalna technika nakładania kolorów sprawia, że obrazy są odporne na blaknięcie. Mogą być wystawiane nawet w miejscach o dużym nasłonecznieniu. Nie przeszkadza im także wysoka wilgotność powietrza – z tego samego powodu, dla którego można je myć przy pomocy zmoczonej ściereczki. Sprawia to, że obraz na szkle abstrakcja doskonale sprawdzi się w kuchniach i łazienkach, czyli pomieszczeniach, w których zazwyczaj używa się najwięcej wody. Istotną cechą prezentowanych tu produktów jest także ich wytrzymałość. Przy ich produkcji wykorzystane zostało najwyższej jakości szkło, które charakteryzuje się zwiększoną odpornością na zarysowania i uszkodzenia. Jeśli dojdzie do jego stłuczenia, rozsypuje się na niewielkie fragmenty, dzięki czemu zminimalizowane jest ryzyko skaleczenia się.

Abstrakcja na ścianę to doskonałe uzupełnienie wystroju zarówno nowoczesnego, jak i klasycznego wnętrza. Wszystko ostatecznie zależy od tego, jaki mamy pomysł na daną przestrzeń. Sprawia to, że obraz abstrakcyjny do salonu to tylko sugestia. Prezentowane tu produkty sprawdzą się w szerokim spektrum pomieszczeń i dopasują się do niemal każdego stylu. Dzięki technice wykonania i łatwości w utrzymaniu mogą przy tym służyć przez długie lata. Zapraszamy do zapoznania się z naszym bogatym katalogiem najwyższej jakości abstrakcyjnych obrazów na szkle.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl