Opcje przeglądania
Kolekcja

Obrazy malowane na szkle imitacja cegły

CEGŁY

We współczesnych trendach w aranżacji wnętrz, szkło i cegła ozdobna stanowią wiodące elementy. Popularność tych materiałów oraz motywów z ich wykorzystaniem nie słabnie od kilku lat. Zarówno szkło, jak i cegła, wykorzystywane są z powodzeniem w różnych stylach, od loftowego, poprzez industrialny, aż do klasycznego. Może więc spróbować je połączyć?

Obraz na szkle z motywem cegły, czyli dwa w jednym

Moda na ceglane wstawki w pomieszczeniach pochodzi ze Stanów Zjednoczonych Ameryki. Ceglane ściany charakterystyczne są dla loftów i pomieszczeń industrialnych, gdzie zestawiane są z minimalistycznymi, surowymi meblami i dekoracjami. Cegła nadaje pomieszczeniu nowoczesny, luksusowy wygląd i ociepla wnętrze.

Zastosowanie cegły ozdobnej nie jest niestety możliwe w każdym przypadku. Ponieważ wstawki lub całe ściany z cegły mogą optycznie zmniejszać przestrzeń, nie sprawdzi się ona w pomieszczeniach o niewielkiej kubaturze. W przypadku wykańczania wnętrz prawdziwą cegłą należy dodatkowo pamiętać o tym, że jest ona ciężka – dlatego też trzeba rozważnie wybierać ścianę, na której miałaby zostać położona.

Doskonałym rozwiązaniem, które może zastąpić cegłę, a przy tym dodać wnętrzom atrakcyjnego industrialnego charakteru, jest obraz na szkle z motywem cegły. Jego montaż jest łatwiejszy i szybszy niż położenie prawdziwej cegły lub jej imitacji. Taki obraz łatwo również przewiesić w inne miejsce, dowolnie zmieniając i odświeżając aranżację pomieszczenia.

Obrazy na szkle z motywem cegły nadają się do dekoracji wnętrz różnego rodzaju, zarówno prywatnych mieszkań lub domów, jak i obiektów użyteczności publicznej. Luksusowy obraz na szkle świetnie będzie się prezentował na przykład w recepcji hotelowej, sali konferencyjnej albo biurowcu. Dzięki zastosowaniu szkła jako nośnika grafiki, obraz wyróżniał się będzie lekkością i nowoczesnością.

Technologia wykonania obrazu

Produkcja obrazów na szkle z motywem cegły polega na naniesieniu grafiki bezpośrednio na szkło za pomocą druku cyfrowego w wysokiej rozdzielczości. Gwarantuje to bardzo dobrą jakość obrazu, a tym samym doskonałą imitację faktury cegły. Wydruk zabezpieczony jest za pomocą technologii UV, dzięki czemu barwy chronione są przed działaniem światła słonecznego i z upływem lat nie tracą na intensywności. Na koniec krawędzie obrazu poddawane są szlifowaniu i polerowaniu, aby zapobiec odpryskiwaniu szkła.

Do wykonania obrazu wykorzystywane jest szkło Opti-White, którego grubość wynosi 4 mm. Od tradycyjnego szkła odróżnia się ono brakiem zielonkawego odcienia, który wyeliminowano poprzez zmniejszenie zawartości żelaza. Dzięki takiemu zabiegowi możliwe jest dokładniejsze i wierniejsze odwzorowanie kolorów nadrukowanego motywu. Na efekt kolorystyczny dodatkowo wpływa wysoki połysk powierzchni obrazu na szkle.

Dostawa i montaż obrazu

Dokładamy wszelkich starań, aby jak najlepiej zabezpieczyć nasze obrazy na szkle przed uszkodzeniem podczas wysyłki do klienta. Każdy obraz jest:

  • uważnie sprawdzany przed wysłaniem,

  • zapakowany w solidny, gruby karton,

  • zabezpieczony styropianem, folią bąbelkową lub wypełniaczami,

  • oznakowany z zewnątrz taśmą ostrzegawczą i naklejką „Uwaga, szkło!”

  • ubezpieczony na czas transportu,

  • dodatkowo objęty dwuletnią gwarancją.

Kiedy już zamówiony obraz na szkle z motywem cegły dotrze do pod wskazany adres, klient z łatwością będzie mógł go zamontować samodzielnie, od razu po wyjęciu z opakowania. Zadbaliśmy o przystosowanie obrazu do montażu, na etapie produkcji dodając metalowe zawieszki, umożliwiające zawieszenie go w wybranym miejscu. Jednakową odległość obrazu od ściany zapewnią zastosowane dystanse piankowe.

Czyszczenie obrazu na szkle

Obrazy na szkle wykonane są z grubego, wytrzymałego szkła, co zapewnia ich odporność na uszkodzenia. Nasze obrazy są trwałe, a przy tym bardzo łatwe w utrzymaniu czystości. Do czyszczenia obrazu najwygodniej jest używać miękkiej, wilgotnej ściereczki. W przypadku większych zabrudzeń można zastosować delikatny detergent z dodatkiem alkoholu.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl