Kolekcja
Obrazy malowane na szkle industrialne
Styl industrialny jest jednym z wiodących trendów we współczesnej aranżacji wnętrz. Duże poprzemysłowe przestrzenie, wykończenia ze szkła, cegły, betonu i metalu to charakterystyczne cechy, dzięki którym styl industrialny rozpoznawalny jest z łatwością nawet dla laików. Pomimo pewnej surowości industrialne aranżacje oraz dodatki zyskały popularność nie tylko wśród młodych miłośników nieszablonowych rozwiązań, lecz cenione są również przez pokolenie ich rodziców.
Geneza stylu industrialnego
Początki industrialnego trendu w wystroju wnętrz sięgają lat 50. XX wieku, a konkretnie – czasów wielkiej recesji w Stanach Zjednoczonych. Opustoszałe obiekty przemysłowe – magazyny, fabryki i hale produkcyjne - będące pozostałością po zlikwidowanych przedsiębiorstwach, przekształcano wówczas w lokale mieszkalne. Początkowo popularne były one głównie wśród artystów, jednak stopniowo zyskiwały coraz szersze uznanie przeciętnych użytkowników. Surowość i minimalizm wnętrz industrialnych, która pierwotnie wynikała z oszczędności, z biegiem lat paradoksalnie stała się synonimem luksusu, nowoczesności i ekstrawagancji.
Stylowe dekoracje - industrialne obrazy na szkle
Oczywiste jest, że aranżację industrialną najłatwiej zaprojektować i wykonać we wnętrzach poprzemysłowych, które same w sobie mają już odpowiedni ku temu charakter. Projektanci wnętrz z powodzeniem stosują go jednak również w starych kamienicach, wykorzystując wysokie pomieszczenia i duży metraż dawnych mieszkań, a nawet w niewielkich mieszkaniach w blokach. Aby uzyskać industrialny klimat, wystarczy bowiem odpowiednio zaaranżować tylko niektóre pomieszczenia lub też dobrać odpowiednie dodatki – na przykład takie, jak industrialny obraz na szkle. Dekoracja taka doda wnętrzu intrygującego, industrialnego charakteru, ale również może stanowić niekonwencjonalne przełamanie bardziej konwencjonalnego wystroju.
Jak wykonany jest obraz industrialny na szkle?
Industrialne obrazy na szkle powstają w drodze nadrukowania bezpośrednio na szkło grafiki z odpowiednim motywem. Aby uzyskać jak najlepszą jakość obrazu, stosujemy druk cyfrowy w wysokiej rozdzielczości. Dodatkowo grafika utrwalana jest technologią UV przed niekorzystnym działaniem światła słonecznego.
Bazą do wykonania obrazu jest specjalne szkło Opti-White, które charakteryzuje się następującymi parametrami:
-
grubość: 4 mm,
-
idealnie błyszcząca powierzchnia,
-
wysoka przezroczystość, brak typowego dla szkła zielonkawego odcienia.
Krawędzie każdego obrazu dodatkowo szlifujemy, dzięki czemu szkło nie odpryskuje, a sam obraz wygląda elegancko i stylowo.
Dostawa, montaż i konserwacja obrazu na szkle
Industrialne obrazy na szkle dostarczamy na adres wskazany przez klienta, korzystając z usług sprawdzonych firm spedycyjnych. Każdy wysyłany obraz starannie zabezpieczamy za pomocą styropianu oraz folii bąbelkowej i pakujemy do solidnych, wytrzymałych kartonów, oznaczonych taśmą ostrzegawczą i naklejką „Uwaga, szkło!”. Aby jeszcze bardziej zminimalizować ryzyko, ubezpieczamy obrazy na czas transportu.
Gotowy, dostarczony do klienta industrialny obraz na szkle jest bardzo łatwy w montażu, ponieważ posiada metalowe zawieszki oraz piankowe dystanse. Odbiorca może więc zawiesić go samodzielnie na wybranej ścianie, od razu po rozpakowaniu paczki. Równie łatwe jest późniejsze utrzymanie obrazu na szkle w czystości. Do usuwania kurzu i zwykłego codziennego odświeżenia obrazu wystarczy użyć miękkiej, wilgotnej ściereczki, natomiast w przypadku bardziej uporczywych zabrudzeń doskonale sprawdzi się delikatny detergent z alkoholem.